دیدن ارسال ها
صفحه: [1] 2
1  معاونت های دانشگاه / معرفی کتاب / پاسخ : متاسفانه یکسالی هست که درج تصویر با مشکل روبرو هس : آگوست 11, 2012, 08:15:03 am
عنوانی که نوشتید یعنی چه ؟
2  معاونت های دانشگاه / رژیم های غذایی / پاسخ : بیماران وروزه داری : آگوست 02, 2011, 10:37:18 am
بیماران دارای فشار خون چه نوع تغذیه ای را برای ماه رمضان باید دنبال کنند؟
3  اینترنت و نرم افزارها / انتقادات و پیشنهادات / پاسخ : چگونه یک موضوع جدید ایجاد کنیم؟ : اکتبر 17, 2010, 07:37:18 am
ابتدا نام کاربری و رمز عبور را وارد نمایید قسمتی را که می خواهیم در آن موضوع مان را بسازیم انتخاب می کنیم و وارد آن فسمت می شویم  در قسمت بالای آن  ایجاد موضوع جدید را انتخاب می کنیم و عنوان آن را نوشته همراه با توضیخات ذخیره می کنیم.
4  اینترنت و نرم افزارها / VPN / پاسخ : مشکلات کاربری در مورد VPN : آگوست 11, 2010, 10:10:43 am
How to configure a PPPoE connection in Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex
Using PPPoE standard to connect to the Internet? Maybe you have some problems finding the place where to make the configuration (username & password). In this tutorial I will show you how to make those configurations!

How to configure PPPoE in Ubuntu:
1) Go to System > Preferences > Network Configuration.
2) Go to DSL tab (inside the Network Configuration window)
3) Press the Add button.
4) At Connection Name enter a name for your connection (you can enter everything you like).
5) If you want to connect automatically you can check Connect Automatically
6) At Username and Password enter the username and password your ISP provided.
7) Press OK.
خونسرد To connect to the Internet using PPPoE select your connection from the Network choser at the top panel (somewhere near Volume and Date).
5  اینترنت و نرم افزارها / انتقادات و پیشنهادات / پاسخ : RSS : می 25, 2010, 07:36:36 am
سلام همه سایتها rss دارند اما یا فعال نیست یا لزومی در استفاده از آنها نمی بینند که این به ادمین سایت بر می گرده توی سایتهای دانشگاه بعضی از خبرها مال یک سال پیشه شما انتظار rss از اونها دارید.( یعنی سایت براشو ن اهمیتی نداره)
6  اینترنت و نرم افزارها / VPN / میزان شارژ اکانت های دانشجویی : می 01, 2010, 12:06:27 pm
 کلیه دانشجویان محترم دانشگاه از ابتدای اسفند 87 دارای اکانت اختصاصی برای استفاده از اینترنت هستند. کاربران دانشجو لازم است در مورد این اکانت ها به نکات زیر توجه فرمایند:

 
 در حال حاضر این سیستم شارژ کاربری شما را دو دوره در طول سال برا اساس سیستم آموزشی دانشگاه انجام می دهد و در صورتیکه دانشجو انتخاب واحد کرده و دانجشوی فعال در سیستم آموزش دانشگاه محسوب شود اکانت اختصاصی وی نیز شارژ خواهد شد. دوره ها به صورت یک دوره 5 ماهه بابت نیمسال اول تحصیلی و یک دوره هفت ماهه بابت نیم سال دوم تحصیلی و تابستان در نظر گرفته شده است(البته در حاضر با توجه به اینکه دروه فعلی از اسفند 88 شروع شده دوره نیسمال دوم 6 ماهه محسوب می شود). این شارژ شامل میزان ساعات کار در ساعات اداری و غیر اداری و همچنین  میزان ترافیک  دریافتی (Download) و ارسالی(Upload) در زمان کار با این سیستم نیز می شود.میزان ساعات کار در ساعات اداری 15 ساعت برای ساعات اداری و 15 ساعت برای ساعات غیر اداری است. این محدودیت ترافیک به میزان 2 گیگا بایت در ساعات اداری و 3 گیگا بایت در ساعات غیر اداری برای هر ماه می شود. شارژ اکانت ها چه از نظر ساعتی و چه از نظر ترافیک به صورت دوره ای (نه ماهیانه) در نظر گرفته می شود . به طورخلاصه می توان شارژ این دوره را به صورت جدول زیر در نظر گرفت:


 توجه فرمایید که میزان شارژ به صورت دوره ای برای شما حساب می شود (به ستون های کل شارژ ساعتی و کل ترافیک دقت فرمایید) و اعداد روزانه و ماهیانه فقط جهت اطلاع از نحوه محاسبه ذکر شده است.

با توجه به جدول بالا خواهشمند است کاربران دانشجو در استفاده از اکانت شخصی خود مدیریت لازم را انجام داده تا بتوانند تا پایان هر دوره از اینترنت و خدمات ارائه شده استفاده نمایند.

 

مدیریت آمار و اطلاع رسانی دانشگاه
7  اینترنت و نرم افزارها / VPN / مشکلات کاربری در مورد VPN : می 01, 2010, 10:39:11 am
مشکلات خود در مورد اینترنت را در این جا مطرح فرمایید
8  اینترنت و نرم افزارها / VPN / میزان شارژ اکانت های کارمندان : می 01, 2010, 10:32:43 am
کاربران محترمی که با مراجعه به مسئولین رایانه واحدهای خود اکانت دریافت کرده اند(کارمندان یا افراد غیر از دانشجو، هیات علمی و دستیار)  لازم است به نکات زیر توجه فرمایند:

 

شارژ ساعتی این کاربران بر حسب تشخیص مدیر واحد مربوطه و با هماهنگی مسئول رایانه واحد تخصیص داده می شود. این اکانت ها دارای هر میزان شارژ ساعتی که باشند محدودیت میزان ترافیک نیز دارند که توسط سیستم به صورت خودکار انجام می شود. محدودیت میزان ترافیک برای این اکانت ها ماهیانه 2 گیگابایت در ساعات 6 الی 14 و 3 گیگابایت در ساعات 14 به بعد می باشد.

 میزان شارژ(ساعتی و ترافیکی) به صورت ماهیانه برای شما حساب می شود. همچنین به نکات زیر در مورد اکانت های خود توجه فرمایید:

- توصیه می شود رمز عبور خود را حتما در اولین استفاده تغییر دهید و رمز مناسبی را که از امنیت کافی برخوردار باشد انتخاب کنید.

- به صورت متناوب میزان استفاده از اکانت خود( از نظر ساعت استفاده و میزان ترافیک مورد استفاده) را چک کنید.

- برای تغییر رمز و اطلاع از میزان شارژ استفاده شده خود می توانید به سایت دانشگاه (http://mui.ac.ir) مراجعه کرده و از منوی خدمات اینترنت و اطلاع رسانی گزینه های "تغییر کلمه عبور کاربران سمکا" و "مقدار استفاده کاربران سمکا" را انتخاب کنید.
 
- در صورتیکه رمز عبور خود را فراموش کرده اید به مسئول مرکز کامپیوتر در دانشکده خودتان مراجعه کنید. کلیه مسئولین مراکز کامپیوتر توانایی تغییر رمز و بررسی میزان شارژ کاربران دانشکده خود را دارند.(مسئولین مراکز کامپیوتر به کاربران دانشکده های دیگر دسترسی ندارند لذا مشکل خود را فقط با مسئول دانشکده خودتان در میان بگذارید)

با توجه به جدول بالا خواهشمند است کاربران نامبرده در استفاده از اکانت شخصی خود مدیریت لازم را انجام داده تا بتوانند تا پایان هر ماه از اینترنت و خدمات ارائه شده استفاده نمایند. لازم به ذکر است اتمام هر کدام از شارژها چه از نظر زمانی و چه از نظر ترافیک(دانلود و آپلود) باعث خواهد شد اکانت مربوطه تا پایان ماه قابل استفاده نباشد. مثلا اگر کاربری در 10 روز ابتدای ماه و در ساعات بین 6 تا 14 میزان ترافیک 2 گیگابایت یا بیشتر را استفاده کند تا پایان ماه می تواند برای کار با اینترنت فقط در ساعات 2 به بعد به سیستم متصل شود.

 مدیریت آمار و اطلاع رسانی دانشگاه

 

 
9  اینترنت و نرم افزارها / VPN / نحوه دریافت اکانت اینترنت دانشجویان : می 01, 2010, 10:31:27 am
دانشجویان عزیز برای دریافت اکانت نیاز به مراجعه به واحد خاصی ندارند. در صورتیکه انتخاب واحد کرده اید اکانت شما در هر دوره به صورت خودکار شارژ می شود. نام کاربری هر دانشجو پیشوند اختصاری دانشکده محل تحصیل و به دنبال آن شماره دانشجویی می باشد.

 پیشوند اختصاری دانشکده ها به صورت زیر است:
1- دانشده پزشکی -med
2-دانشکده داروسازی -pharm
3- دانشکده بهداشت -hlth
4- دانشکده توانبخشی -rehab
5- دانشکده دندانپزشکی -dnt
6- دانشکده پرستاری -nm
7- دانشکده مدیریت -mng
 
دقت فرمایید که خط تیره"-" جزئی از پیشوند است.
 

به عنوان مثال دانشجویی که در دانشکده پزشکی تحصیل می کند و شماره دانشجویی او    862034895   است دارای نام کاربری med-862034895 است.
رمز عبور(Password) اکانت شما برای بار اول(قبل از اینکه خود شما رمز را تغییر دهید) شماره ملی شما می باشد که از سیستم اداره آموزش دریافت می شود. بنابراین اگر برای بار اول نتوانستید به اینترنت وصل شوید بایستی از درست بودن شماره ملی خود در سیستم اداره آموزش مطمئن شوید.
 
توصیه می شود رمز عبور خود را حتما در اولین استفاده تغییر دهید و رمز مناسبی را که از امنیت کافی برخوردار باشد انتخاب کنید. به صورت متناوب میزان استفاده از اکانت خود را چک کنید. برای تغییر رمز و اطلاع از میزان شارژ استفاده شده خود می توانید به سایت دانشگاه (http://mui.ac.ir) مراجعه کرده و از منوی خدمات اینترنت و اطلاع رسانی گزینه های "تغییر کلمه عبور کاربران سمکا" و "مقدار استفاده کاربران سمکا" را انتخاب کنید.
 
در صورتیکه رمز عبور خود را فراموش کرده اید به مسئول مرکز کامپیوتر در دانشکده خودتان مراجعه کنید . کلیه مسئولین مراکز کامپیوتر توانایی تغییر رمز و بررسی میزان شارژ کاربران دانشکده خود را دارند.(مسئولین مراکز کامپیوتر به کاربران دانشکده های دیگر دسترسی ندارند لذا مشکل خود را فقط با مسئول دانشکده خودتان در میان بگذارید)
10  اینترنت و نرم افزارها / انتقادات و پیشنهادات / پاسخ : یه چند تا پیشنهاد : ژانویه 25, 2010, 02:58:36 pm
سلام جناب safary
1- ما محدودیتی برای ثبت نام نداریم تایید عضویت فقط به خاطر اینکه بسیاری از کاربران خارجی با مراجعه به این سایت ( حداقل روزی 10 نفر ) خواهان ثبت نام در این سایت هستند که در ابتدا ما این اجازه را به اونها دادیم و دیدیم که فقط برای تبلیغات کالاهای خود در این سایت ثبت نام می کنند و ما مجبور شدیم این روال را برای سایت انتخاب کنیم .

2- در تب ورود نام کاربری و کلمه عبور وجود دارد .

3- vbulletin   بهتر هست ولی پولیه و ما اینجا از نرم افزارهای رایگان استفاده می کنیم و این نرم افزارها امکانات خودشون را دارند . مثلا به جای اون امکاناتی که شما گفتید " دیدن موضوع های جدید ارسال شده از آخرین ورود شما " را دارد.

11  موضوعات متفرقه / داستان ها و نکات آموزنده / منتقل شده: سنجش شخصیت با چند سوال ساده : ژانویه 25, 2010, 01:46:09 pm
 این موضوع انتقال داده شد به سایر.

http://forum.mui.ac.ir/index.php?topic=170.0
12  موضوعات متفرقه / داستان ها و نکات آموزنده / منتقل شده: آیا سایت دانشگاه می تواند نیازهای شما را بر طرف کند؟ : دسامبر 16, 2009, 02:32:49 pm
 این موضوع به قسمت انتفادات و پیشنهادات انتقال یافت
13  اینترنت و نرم افزارها / VPN / نحوه ساختن اکانت VPN در ویندوز xp : نوامبر 29, 2009, 08:18:45 am
     VPN اول: ساختن ارتباط
مسير زير را دنبال كرده تا وارد پنجره Network Connections شويد:
Start --> Control Panel --> Network Connections
در پنجره Network Connections (شكل زير) روي گزينه Create a new connection كليك نمائيد تا ويزارد مربوط به ساختن يك ارتباط جديد ظاهر شود.براي شروع كار با اين ويزارد (شكل زير)، ابتدا دكمه Next را فشار دهيد، سپس گزينه Connect to the Network at my workplace را از فهرست مربوط انتخاب نمائيد و براي ادامه كار دكمه Next را فشار دهيد.در اين صفحه گزينه Virtual Private Network connection را انتخاب نموده و دكمه Next را فشار دهيد.اين ارتباط جديد را با يك اسم مناسب در قسمت Company Name نامگذاري كرده و دكمه Next را فشار دهيد.


در صورتي كه از طريق Dial-up به اينترنت متصل نشده ايد، گزينه اول و در غير اينصورت گزينه دوم را انتخاب كنيد تا قبل از برقراري ارتباط VPN عمل شماره گيري براي اتصال به اينترنت به صورت خودكار انجام گيرد. جهت ادامه كار   دكمه Next را فشار دهيد.
نشاني كامپيوتر VPN كه بعنوان مثال vpn.mui.ac.ir مي باشد را مطابق شكل زير در محدوده مورد نظر وارد كرده و دكمه Next را   فشار دهيد. لازم به ذکر است مشترکین گرامی می بایستی نشاني كامپيوتر VPN مربوط به محل خدمت خود را وارد نمایند که در جدول زیر نمایش داده شده استvpnجدول مربوط به نشاني كامپيوتر
محل خدمت مطابق با حکم کار گزینی   Host  name or IPaddress
دانشکده پزشکی                          medvpn.mui.ac.ir
دانشکده داروسازی                      pharmvpn.mui.ac.ir
دانشکده بهداشت                         hlthvpn.mui.ac.ir
دانشکده دندانپزشکی                          dntvpn.mui.ac.ir
دانشکده پرستاری                          nmvpn.mui.ac.ir
دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی   mngvpn.mui.ac.ir
دانشکده توانبخشی                     rehabvpn.mui.ac.ir
معاونت پژوهشی                         resvpn.mui.ac.ir
معاونت آموزشی                        eduvpn.mui.ac.ir
معاونت بهداشتی                        hsavpn.mui.ac.ir
معاونت فرهنگی دانشجویی     csavpn.mui.ac.ir
معاونت غذا و دارو                        fdavpn.mui.ac.ir
معاونت درمان                          trevpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی الزهرا   azhvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی نور و علی اصغر   noorvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی کاشانی   khvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی چمران   chavpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی فیض     feizvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی سید الشهدا   sshvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی   behvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم   savvpn.mui.ac.ir
بیمارستان امین                        aminvpn.mui.ac.ir
بیمارستان عیسی ابن مریم    issavpn.mui.ac.ir
مدیریت مطالعات وتوسعه آموزش علوم پزشکی   edc.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات قلب و عروق                         crcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات پوست و سالک   sdlrcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم   emrcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات عفونی و گرمسیری   idrcvpn.mui.ac.ir
کلیه مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانهای مربوطه intvpn.mui.ac.ir

در آخرين مرحله با فشردن دكمه Finish به كار ويزارد مربوط به ساختن ارتباط VPN خاتمه دهيد.
 بار ديگر پنجره Network Connections را مشاهده كنيد. خواهيد ديد كه آيكون مربوط به يك ارتباط جديد در آن وجود دارد. (شكل زير) روي اين آيكون كليك سمت راست نموده و از منوئي كه ظاهر مي شود گزينه Properties را انتخاب كنيد.از پنجره جديد برگه Security واقع در بالاي آن را كليك نموده و فقط علامت گزينه زير را (مطابق شكل زير) برداريد:
Require data encryption (disconnect if none)
سپس دكمه OK را فشار دهيد.
VPN مرحله دوم: نحوه استفاده از ارتباط
 بهتر است بدانيد كه يك ارتباط VPN تنها با اتكا به ارتباط اينترنت موجود مي تواند فعال شود و در غير اين صورت   كارائي نخواهد داشت. ارتباط اينترنتي ممكن است از طريق شبكه Online دانشگاه و يا از طريق خط Dial-up برقرار   شده باشد.
به منظور استفاده از ارتباط VPN ساخته شده بايد در وهله اول به اينترنت متصل شد، آنگاه با كليك بر روي آيكون   ارتباطي VPN در پنجره Network Connections ارتباط اينترنتي جاري را به نوع VPN تغيير داد. با انجام اين كار   پنجره اي مطابق شكل زير بر روي صفحه نمايش ظاهر شده كه با وارد كردن كد كاربري، كلمه عبور و فشردن دكمه     Connect وارد مرحله اتصال خواهيد شد.پنجره بعدي مرحله اتصال به VPN را نشان مي دهد.اگر اتصال به VPN موفقيت آميز باشد، در ادامه پنجره ديگري مبني بر برقراري اين ارتباط (شكل زير) نمايش داده مي شود.14  اینترنت و نرم افزارها / VPN / نحوه ساختن اکانت VPN در ویندوز 98 : نوامبر 29, 2009, 07:53:41 am
مرحله اول: نصب  
      
  متاسفانه قسمتي كه در Windows 98 وظيفه ساختن ارتباطات مختلف اينترنتي را بر عهده دارد بطور پيش فرض آنقدر كامل نيست كه بتواند يك ارتباط VPN بسازد. شركت مايكروسافت براي برطرف كردن اين نقص يك فايل به نام msdun13.exe تدارك ديده است كه ما آن را دريافت كرده و روي وب سايت دانشگاه قرار داده ايم. به منظور دريافت فايل اينجا را كليك كنيد.

پس از دريافت فايل، آن را اجرا كنيد. پيغامي به صورت زير دريافت خواهيد كرد كه از شما درخواست مي كند تا براي ادامه كار روي دكمه Yes كليك نمايد. توجه داشته باشيد كه اين برنامه فقط كافي است يك بار بطور موفقيت آميز نصب شود. اگر مرحله اول را قبلا انجام داده ايد مي توانيد با صرف نظر كردن از تكرار آن، مستقيما به مرحله دوم مراجعه كنيد.در پنجره بعدي (شكل زير) براي ادامه كار دكمه Yes را فشار دهيد.عمل كپي فايلها بصورت زير شروع مي شود.در خاتمه كار، بايد يك بار سيستم خود را Restart نمائيد.براي اطمينان از نصب موفقيت آميز اين برنامه مي توانيد مسير زير را دنبال كنيد:

Start --> Settings --> Control Panel --> Network

با كليك بر روي آيكون Network محتويات آنرا بررسي كنيد كه آيا شامل گزينه هاي زير مي باشد يا نه؟

Dial-Up Adapter (VPN Support)

Microsoft Virtual Private Networking Adapter
  
      
      
      
  VPN مرحله دوم: ساختن ارتباط    
      
  پس از راه اندازي مجدد سيستم، مسير زير را دنبال كرده تا وارد پنجره Dial-Up Networking شويد:

Start --> Programs --> Accessories --> Communications --> Dial-Up Networking
  
      
  در پنجره Dial-Up Networking (شكل زير) روي گزينه Make New Connection كليك نمائيد تا ويزارد مربوط به ساختن يك ارتباط جديد ظاهر شود.
 
در پنجره جديد (شكل زير) مي توانيد ارتباط VPN خود را با يك نام مناسب (در اين مثال VPN Connection) نامگذاري كنيد. سپس از قسمت Select a device گزينه Microsoft VPN Adapter را انتخاب نموده و دكمه Next را جهت ادامه كار فشار دهيد.
  
  


نشاني كامپيوتر VPN دانشگاه از جدول انتخاب و در محدوده مورد نظر وارد كرده و دكمه Next را فشار دهيد.

محل خدمت مطابق با حکم کار گزینی   Host  name or IPaddress
دانشکده پزشکی                          medvpn.mui.ac.ir
دانشکده داروسازی                      pharmvpn.mui.ac.ir
دانشکده بهداشت                         hlthvpn.mui.ac.ir
دانشکده دندانپزشکی                          dntvpn.mui.ac.ir
دانشکده پرستاری                          nmvpn.mui.ac.ir
دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی   mngvpn.mui.ac.ir
دانشکده توانبخشی                     rehabvpn.mui.ac.ir
معاونت پژوهشی                         resvpn.mui.ac.ir
معاونت آموزشی                        eduvpn.mui.ac.ir
معاونت بهداشتی                        hsavpn.mui.ac.ir
معاونت فرهنگی دانشجویی     csavpn.mui.ac.ir
معاونت غذا و دارو                        fdavpn.mui.ac.ir
معاونت درمان                          trevpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی الزهرا   azhvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی نور و علی اصغر   noorvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی کاشانی   khvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی چمران   chavpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی فیض     feizvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی سید الشهدا   sshvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی   behvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم   savvpn.mui.ac.ir
بیمارستان امین                        aminvpn.mui.ac.ir
بیمارستان عیسی ابن مریم    issavpn.mui.ac.ir
مدیریت مطالعات وتوسعه آموزش علوم پزشکی   edc.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات قلب و عروق                         crcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات پوست و سالک   sdlrcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم   emrcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات عفونی و گرمسیری   idrcvpn.mui.ac.ir
کلیه مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانهای مربوطه intvpn.mui.ac.ir  
  در آخرين مرحله با فشردن دكمه Finish به كار ويزارد مربوط به ساختن ارتباط VPN خاتمه دهيد.
  
      
  بار ديگر پنجره Dial-Up Networking را مشاهده كنيد. خواهيد ديد كه آيكون مربوط به يك ارتباط جديد در آن وجود دارد. (شكل زير) روي اين آيكون كليك سمت راست نموده و از منوئي كه ظاهر مي شود گزينه Properties را انتخاب كنيد.
  
  


    
  از پنجره برگه Server Types واقع در بالاي آن را كليك نموده و فقط گزينه هاي زير را (مطابق شكل زير) علامت بزنيد:
  
  Log on to network, Enable software compression, Require encrypted password, Require data encryption, TCP/IP
  
  سپس دكمه TCP/IP Settings را فشار دهيد.
 


در پنجره جديد (شكل زير) فقط گزينه هاي زير را علامت بزنيد:

Server assigned IP address, Server assigned name server addresses
با دو بار فشردن دكمه OK مربوط به پنجره جديد و قبلي، كار پيكربندي تنظيمات ارتباط VPN هم به اتمام مي رسد.
  
      
      
  VPN مرحله سوم: نحوه استفاده از ارتباط  
      
  بهتر است بدانيد كه يك ارتباط VPN تنها با اتكا به ارتباط اينترنت موجود مي تواند فعال شود و در غير اين صورت كارائي نخواهد داشت. ارتباط اينترنتي ممكن است از طريق شبكه Online دانشگاه و يا از طريق خط Dial-up برقرار شده باشد.
  
      
  به منظور استفاده از ارتباط VPN ساخته شده بايد در وهله اول به اينترنت متصل شد، آنگاه با كليك بر روي آيكون ارتباطي VPN در پنجره Dial-Up Networking ارتباط اينترنتي جاري را به نوع VPN تغيير داد. با انجام اين كار پنجره اي مطابق شكل زير بر روي صفحه نمايش ظاهر شده كه با وارد كردن كد كاربري، كلمه عبور، نشاني كامپيوتر VPN دانشگاه  و فشردن دكمه Connect وارد مرحله اتصال خواهيد شد.
 


پنجره بعدي مرحله اتصال به VPN را نشان مي دهد.    
  اگر اتصال به VPN موفقيت آميز باشد، پنجره ديگري مبني بر برقراري اين ارتباط (شكل زير) نمايش داده مي شود كه مي توانيد با فشردن دكمه Close آن را ببنديد.
 


  
 تذكر مهم  
  اگر كامپيوتر شما به شبكه داخلي دانشگاه متصل است و همچنين يك Firewall مثل ZoneAlarm روي آن فعال مي باشد، هنگام اتصال به VPN يك پيغام خطا دريافت خواهيد كرد. براي برطرف كردن اين مشكل كافي است Firewall سيستم خود را غيرفعال كنيد.
  
  


  
  

  
  
15  اینترنت و نرم افزارها / VPN / نحوه ساختن اکانت vpn در ویندوز ویستا : نوامبر 25, 2009, 08:52:32 am
طریقه ساخت کانکشن vpn در ویندوز ویستا

1-ابتدا کنترل پنل را باز نمایید . start > control panel2-بر روی Network and internet  مانند شکل زیر کلیک نمایید.3-Connect to a network را انتخاب نمایید.4-Set up the VPN connection را انتخاب نمایید.5-در قسمت نوع کانکشن Connect to a workplace را انتخاب و دکمه next  را کلیک نمایید.6-“Use my Internet connection (VPN).” را کلیک نمایید.7-در این قسمت اطلاعات سرور را از جدول زیر انتخاب و وارد نمایید.برای internet address یکی از نام های زیر با توجه به محل خدمت را وارد نمایید و برای destination name یک نام دلخواه وارد نمایید.

محل خدمت مطابق با حکم کار گزینی   Host  name or IPaddress
دانشکده پزشکی                          medvpn.mui.ac.ir
دانشکده داروسازی                      pharmvpn.mui.ac.ir
دانشکده بهداشت                         hlthvpn.mui.ac.ir
دانشکده دندانپزشکی                          dntvpn.mui.ac.ir
دانشکده پرستاری                          nmvpn.mui.ac.ir
دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی   mngvpn.mui.ac.ir
دانشکده توانبخشی                     rehabvpn.mui.ac.ir
معاونت پژوهشی                         resvpn.mui.ac.ir
معاونت آموزشی                        eduvpn.mui.ac.ir
معاونت بهداشتی                        hsavpn.mui.ac.ir
معاونت فرهنگی دانشجویی     csavpn.mui.ac.ir
معاونت غذا و دارو                        fdavpn.mui.ac.ir
معاونت درمان                          trevpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی الزهرا   azhvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی نور و علی اصغر   noorvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی کاشانی   khvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی چمران   chavpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی فیض     feizvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی سید الشهدا   sshvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی   behvpn.mui.ac.ir
مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم   savvpn.mui.ac.ir
بیمارستان امین                        aminvpn.mui.ac.ir
بیمارستان عیسی ابن مریم    issavpn.mui.ac.ir
مدیریت مطالعات وتوسعه آموزش علوم پزشکی   edc.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات قلب و عروق                         crcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات پوست و سالک   sdlrcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم   emrcvpn.mui.ac.ir
مرکز تحقیقات عفونی و گرمسیری   idrcvpn.mui.ac.ir
کلیه مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانهای مربوطه intvpn.mui.ac.ir
8-در این قسمت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید و دکمه create را کلیک نمایید.9-Close  را کلیک نمایید.
10- حال در به این قسمت control panel > network and internet  مراجعه نمایید و بر روی view network status and sasks کلیک نمایید.11- بر روی change adapter settings کلیک نمایید.12- کانکشن ساخته شده را انتخاب کرده بر روی آن راست کلیک نمایید و گزینه properties را انتخاب نمایید.13- تنظیمات را مانند شکل زیر انجام دهید.14-بر روی کانکشن ساخته شده کلیک نموده و connect را کلیک نمایید.

صفحه: [1] 2