دیدن ارسال ها
صفحه: [1]
1  اینترنت و نرم افزارها / PTP / پاسخ : اینترانت استانی : سپتامبر 21, 2010, 09:30:50 am
با سلام

برای اطلاع از پهنای باند تقریبی خودتون می تونید یک فایل با حجم بالا را  از سرور دانشگاه (http://ftp.mui.ac.ir)  بدون اینکه به VPN متصل باشید با استفاده از نرم افزارهای Download Manager مثل Download Accelerator(DAP) دانلود کنید. اینو هم اضافه کنم که در این نرم افزارها بایستی وضعیت دانلود را روی ماکزیمم تنظیم کنید. معمولا در خود نرم افزار میزان پهنای باند مصرفی را بر مبنای کیلو بایت یا مگابایت نشان می دهد که از ضرب این عدد در 8 پهنای باند نسبتا واقعی شما به دست می آید. نکته دیگری که باید ذکر کنم این است که در موقع انجام این کار،  کاربران شبکه خودتون نباید به شبکه دانشگاه  وصل باشند تا تمام پهنای باند در اختیار شما قرار بگیرد.و باز هم تاکید می کنم که به VPN متصل نباشید.

موفق و سر بلند  باشید
2  اینترنت و نرم افزارها / PTP / پاسخ : اینترانت استانی : آگوست 30, 2010, 09:48:04 am
سلام بر همه عزیزان

خواستم از جناب خسروی به خاطر تشکرشون سپاسگزاری کنم. ایشون جزو معدود افرادی هستن که  از بچه های فنی سایت تعریف کردند. معمولا همه افراد از کاربران ما گرفته تا حتی مدیر خودمان(البته نه همه آنها از بدو تاسیس اداره اطلاع رسانی) فقط اثرات مشکلات رو می بینند و فکر می کنند عامل همه این مشکلات هم بچه های فنی سایت هستند غافل از اینکه در انجام اکثر امور مشکلات غیر فنی وجود دارد که بچه های فنی را در انجام کار فلج می کند.  در همینجا جناب خسروی به مشکلات مخابرات در انجام کارها اشاره کردند که واقعا نشانه اشراف ایشان به مسائل دارد و بنده از ایشان تشکر می کنم. معمولا در 90 درصد مواقع مخابرات مشکل دیر انجام شدن ارتباطات و کندی سرعت است و متاسفانه پاسخگو هم نیستند یا عملا شما را سر می دوانند.
برای مثال پروژه 800 نقطه استانداری در سال 87 رقم خورد که قرار بود در مرحله اول کار تا حداکثر شهریور 88 تعداد 50 نقطه از واحدهای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان راه اندازی و تحویل شود که متاسفانه تا کنون فقط 41 نقطه تحویل داده شده است. تازه تراژدی موقعی شروع می شود که متوجه می شوید که در بعضی از شهرستانها به واحدهای اداری ارتباط ADSL با پهنای باند یک مگابیت ارائه می کنند ولی ارتباط کل  شهرستان تا شهر اصفهان دو مگابیت است. این یعنی اگر همه ادارات آن شهر همزمان با هم از پهنای باندشان استفاده کنند پهنای باند آنها تا شهر اصفهان بسیار کمتر از یک مگابیت خواهد بود. برای این مسائل هم همیشه مخابرات جواب آماده ای دارد مثلا اینکه هنوز تجهیزات به ما نرسیده است- در این منطقه فیبرمان به بهره برداری نرسیده و ....
در موارد دیگر نیز مشکلات مشابهی(از مخابراتی گرفته تا چیزهای دیگر) وجود دارد که معمولا کاربران فقط نتیجه را احساس می کنند و تصورشان این است که بچه های  سایت دانشگاه  کم کاری داشته اند.

بنده باز هم از توضیحات خوب جناب خسروی تشکر می کنم.
3  اینترنت و نرم افزارها / VPN / پاسخ : قطع ارتباطا VPN یا ADSL و عدم رفع آن تا Reboot سیستم : مارس 16, 2010, 10:18:21 am
در ویندوز ویستا و ویندوز 7 می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:
1- از تنظیمات فایروال و آنتی ویروس خود در دادن مجوز به ارتباط VPNمطمئن شوید.
2-برای کانکشنVPN موارد IP v6 و File and printer sharing را غیر فعال کنید.
3- درصورتیکه چند ابزار ارتباطی شبکه در کامپیوتر خود دارید(مثلا کارت شبکه و وایرلس) ابزارهای ارتباطی که مورد نیاز نستند را غیر فعال کنید.
4  اینترنت و نرم افزارها / ADSL / پاسخ : بررسی سرعت دانلود واقعی بیمارستانهای استان : اکتبر 07, 2009, 10:43:36 am
برای پاسخ به این سئوال باید موضوع رو واضح تر بیان کنید مثلا:

کدام بیمارستان مورد نظر شماست؟(به این خاطر که بیمارستانها از نظر مخابراتی با پهنای باند متفاوت و تکنولوژی های متفاوت با دانشگاه ارتباط دارند)
علاوه بر اون منظورتون از مقایسه چی هست؟ با چه پارامتری می خواهید مقایسه کنید؟

اگر این موارد را مشخص کنید انشا.. این مبحث را ادامه خواهیم داد.
5  اینترنت و نرم افزارها / نرم افزارها / پاسخ : پشتیبانی دانشگاه از نرم افزار ها : اکتبر 07, 2009, 07:34:55 am
منظور شما چه نرم افزارهایی است. اگر نرم افزارهای اداری منظور شماست تا جایی که من می دانم معمولا این نرم افزارها در دانشگاه تهیه و تولید نمی شوند بلکه نرم افزارها  توسط دانشگاه از شرکتها خریداری می شود که معمولا شرکتهای فروشنده به دلایل مختلف(که البته با توجه به مشکلاتی که این شرکتها در گیر آنها هستند طبیعی است) پشتیبانی خوبی ارائه نمی کنند.

6  موضوعات متفرقه / بانک ها و سیستم بانکداری الکترونیک / پاسخ : بانک رفاه و خدمات آن : سپتامبر 26, 2009, 01:41:13 pm
آقا یا خانم omid2000 در بخش بانک ملت کلی از این بانک و خدمات الکترونیکی اون تعریف کرده بود. کسی اینجا نیست که با خدمات الکترونیکی بانک رفاه آشنا باشه و واسه کاربرا بگه؟
7  موضوعات متفرقه / بانک ها و سیستم بانکداری الکترونیک / بانک ملت و خدمات آن : سپتامبر 22, 2009, 08:59:02 am
از  کارمندان ،  دانشجویان و کلیه افرادی که با بانک ملت دانشگاه سر و کار دارند خواهشمندیم نظرات خود را در مورد این بانک مخصوصا در مورد خدمات الکترونیکی و اینترنتی آن در این بخش ارائه کنند.
8  موضوعات متفرقه / بانک ها و سیستم بانکداری الکترونیک / بانک ملی و خدمات آن : سپتامبر 22, 2009, 08:58:21 am
از  کارمندان ،  دانشجویان و کلیه افرادی که با بانک ملی دانشگاه سر و کار دارند خواهشمندیم نظرات خود را در مورد این بانک مخصوصا در مورد خدمات الکترونیکی و اینترنتی آن در این بخش ارائه کنند.
9  موضوعات متفرقه / بانک ها و سیستم بانکداری الکترونیک / بانک رفاه و خدمات آن : سپتامبر 22, 2009, 08:37:23 am
از  کارمندان ،  دانشجویان و کلیه افرادی که با بانک رفاه دانشگاه سر و کار دارند خواهشمندیم نظرات خود را در مورد این بانک مخصوصا در مورد خدمات الکترونیکی و اینترنتی آن در این بخش ارائه کنند.
10  اینترنت و نرم افزارها / VPN / قطع ارتباطا VPN یا ADSL و عدم رفع آن تا Reboot سیستم : جولای 30, 2009, 10:09:49 am
 کاربرانی که از ویندوز ایکس پی سرویس پک ۲ استفاده می کنند ممکن است با خطای  ویندوز XP با نام Generic Host Process for Win32 Services مواجه شوند: 

 در چنین مواقعی ارتباط  با VPN یا ADSL قطع شده و راهی به جز راه اندازی مجدد سیستم وجود ندارد.

برای رفع این مشکلات (که باگهای موجد در ویندوز هستند)اقدامات زیر را انجام دهید:

1- وصله امنیتی مایکروسافت را از لینک زیر دانلود کرده و نصب کنید:

microsoft patch

2- نرم افزار Windows Worms Door Cleaner را از لینک زیر دانلود کرده و اجرا کنید در جایی که دایره های قرمز رنگ را می بینید بر روی دکمه روبروی آن کلیک کنید و در پیام نمایش داده شده  دکمه yes را انتخاب کنید.

 Windows Worms Door Cleaner 

کامپیوتر را Restart کنید.

 

نکته: در مورد کامپیوتر هایی  که از ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 استفاده می کنند لزومی به انجام مرحله 1 نمی باشد.

کاربران محترم در صورت برخورد با هر نوع مشکل در مورد VPN با استفاده از  ارسال نظرات در همین مطلب اطلاع رسانی فرمایند.

با تشکر از آقای مهندس صدری در اطلاع رسانی در مورد فوق

صفحه: [1]