دیدن ارسال ها
صفحه: [1]
1  شهدای دانشگاه / شهدا / صفایی ندارد ارسطو شدن خوشا پر كشیدن، پرستو شدن : سپتامبر 28, 2011, 12:53:49 pm
ارسطو یا پرستو؟

یادداشتی از شهید احمد رضا احدی

رتبه اول کنکور پزشکی سال 64
ساعتی قبل از شهادت


چه کسی می داند جنگ چیست؟
چه کسی می داند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را می درد؟
چه کسی می داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هرجا، به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟
کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است؟
آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند .
کدام پسر دانشجویی می داند هویزه کجاست؟
چه کسی در هویزه جنگیده؟کشته شده و در آنجا دفن گردیده؟
چه کسی است که معنی این جمله رادرک کند:
نبرد تن و تانک؟!
اصلا چه کسی می داند تانک چیست؟
چگونه سر 120دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی های تانک له می شود؟
آیا می توانید این مسئله را حل کنید؟
گلوله ای از لوله دوشکا با سرعت اولیه خود از فاصله هزار متری شلیک می شود و در مبدا به حلقومی اصابت نموده و آن را سوراخ کرده وگذر می کند، حالا معلوم نمایید
کدام گریبان پاره می شود؟
توانستید ؟؟؟
این مسئله را با کمی دقت بیشتر حل کنید؛
هواپیمایی با یک و نیم برابر سرعت صوت از ارتفاع ده متری سطح زمین، ماشین لندکروزی را که با سرعت درجاده مهران – دهلران حرکت می نماید ، مورد اصابت موشک قرار می دهد اگراز مقاومت هوا صرف نظر شود معلوم کنید کدام تن می سوزد؟
...

کدام مسئله را حل می کنی؟ برای کدام امتحان درس می خوانی؟
چگونه بخندیم و نگاه آن عزیزان را فراموش کنیم؟
به چه امید نفس می كشی؟ كیف و كلاسورت را از چه پر می كنی؟
از خیال، از كتاب ، از لقب دكتر یا از آدامسی كه هر روز مادرت دركیفت می گذارد؟
كدام اضطراب جانت را می خورد؟
دیر رسیدن به اتوبوس، دیر رسیدن سر كلاس، نمره گرفتن؟
دلت را به چیز بسته ای؟ به مدرك، به ماشین؟
به قبول شدن در فوق دكترا؟؟

صفایی ندارد ارسطو شدن خوشا پر كشیدن، پرستو شدن

2  اینترنت و نرم افزارها / انتقادات و پیشنهادات / اتاق گفتگوی نظام نوین مالی : اکتبر 06, 2010, 12:33:07 pm
سلام
پیشنهاد میکنم جزو موضوعات اصلی سایت دانشگاه بخشی رو به نرم افزار "نظام نوین مالی" برای تبادل نظر همکاران پشتیبان IT اون ایجاد کنید

از توجه شما متشکرم
3  شهدای دانشگاه / شهدا / آوای عشق (وصیت نامه شهدا) : اکتبر 03, 2010, 10:01:47 am
بخشی از وصیت نامه زیبای دکتر چمران

اینها را به نیت آن ننوشته ام که کسی بخواند و بر من رحمت آورد بلکه نوشته ام که قلب آتشینم را تسکین دهم و آتشفشان درونم را آرام کنم.هنگامی که شدت درد و رنج طاقت فرسا می شد و آتشی سوزان از درونم زبانه می کشید و دیگر نمی توانستم آتشفشان وجود را کنترل کنم، آنگاه قلم به دست می گرفتم و شراره های شکنجه و درد را ذره ذره از وجودم می کندم و بر کاغذ سرازیر می کردم ... و آرام آرام به سکون و آرامش می رسیدم.آنچه در دل داشتم بر روی کاغذ می نوشتم و در مقابلم می گذاشتم و در اوج تنهایی خود با قلب خود راز و نیاز می کردم آنچه را داشتم به کاغذ می دادم و انعکاس وجود خود را از صفحه مقابلم دریافت می کردم و از تنهایی به در می آمدم...
اینها را ننوشته ام که بر کسی منت بگذارم، بلکه کاغذ نوشته ها بر من منت گذاشته اند و درد و شکنجه درونم را تقبل کرده اند...اینجا قلب می سوزد اشک می جوشد وجود خاکستر می شود و احساس سخن می گوید.اینجا کسی چیزی نمی خواهد انتظاری ندارد ادعایی نمی کند ... فریاد ضجه ای است که از سینه ای پردرد به آسمان طنین انداخته و سایه ای کمرنگ از آن فریادها بر این صفحات نقش بسته است.
چه زیباست راز و نیازهای درویشی دلسوخته و ناامید در نیمه شب، فریاد خروشان یک انقلابی از جان گذشته در دهان اژدهای مرگ، اعتراض خشونت بار مظلومی زیر شمشیر ستمگر، اشک سرد یاس و شکست بر رخساره زرد دلشکسته ای در میان برادران به خاک و خون غلتیده، فریاد پرشکوه حق، از حلقوم از جان گذشته ای علیه ستمگران روزگار.چه خوش است دست از جان شستن و دنیا را سه طلاقه کردن، از همه قید و بند اسارت حیات آزاد شدن، بدون بیم و امید علیه ستمگران جنگیدن، پرچم حق را در صحنه خطر و مرگ برافراشتن، به همه طاغوتها نه گفتن، با سرور و غرور به استقبال شهادت رفتن.
جایی که دیگر انسان مصلحتی ندارد تا حقیقت را برای آن فدا کند، دیگر از کسی واهمه نمی کند تا حق را کتمان نماید...آنجا، حق و عدل، همچون خورشید می تابد و همه قدرتها و حتی قداستها فرو می ریزند و هیچکس جز خدا - فقط خدا- سلطنت نخواهد داشت.من آن آزادی را دوست دارم و از اینکه در دوره های سخت حیات آن را تجربه کرده ام خوشحالم و به آن اخلاص و سبکی و ایثار و لذت روحی و معراج که در آن تجربه ها به آدمی دست می دهد حسرت می خورم.خوش دارم که کوله بار هستی خود را که از غم ودرد انباشته است بر دوش بگیرم و عصا زنان به سوی صحرای عدم رهسپار شوم.


4  شهدای دانشگاه / شهدا / آوای عشق (وصیت نامه شهدا) : اکتبر 03, 2010, 09:55:37 am
ممنون جناب fda-esfadiary بخاطر کمک و راهنماییتون.

فرازي از وصيتنامه سردارشهيد مجيد آقايي سروري :

به فرزندان شهدا احترام كنيد اگر به آنان محبت مي كنيد بدانيد مانند آن است كه با خود شهيدان در اجرشان محشور مي شويد...

5  شهدای دانشگاه / شهدا / سوال: شهید حریرچیان : سپتامبر 26, 2010, 01:14:19 pm
سلام به همه دوستان و همکاران

کسی میدونه مزار شهید مهندس حریرچیان دقیقا کجاست ؟!
ممنون
6  شهدای دانشگاه / شهدا / پاسخ : پیش بینی شهید باکری ! : سپتامبر 25, 2010, 08:00:17 am
شهید حمید باکری در وصیت‌نامه‌اش اینچنین نوشت:   
                                                 
" این مردان رزم امروز، پس از جنگ سه دسته خواهند شد:
1.   دسته‌اي‌ به‌ مخالفت‌ با گذشته‌ خود برمي‌خيزند و از گذشته‌ خود پشيمان‌ مي‌شوند.
2.   دسته‌اي‌ راه‌ بي‌تفاوتي‌ را برمي‌گزينند و در زندگي‌ مادي‌ خود غرق‌ مي‌شوند...
3.   دسته‌اي‌ به‌ گذشتة‌ خود وفادار مي‌مانند و احساس‌ مي‌كنند كه‌ از شدت‌ مصائب‌ و غصه‌ها دق‌ خواهند كرد"

اما...

آقا حمید!

 هیچ زمانی مانند این لحظه فقدان دم مسیحایی تو و همسفرانت را حس نکرده‌ام . بهانه ای که مرا واداشت تا تو را بخوانم، حکایت فرجام دسته بندی تو برای سرنوشت افراد پس از جنگ است !

دسته اول ظهور کردند.و مطابق وعده‌ای که دادی اندوخته های ارزشمند خود را به تیغ ندامت سپردند و به خسران مبدل کردند.

اما با پایان جنگ و تجلی فریبنده زندگی مادی، برکات جهاد فی سبیل‌الله نیز رخت بربست و اهالی دسته دوم نیز وعده تو را محقق کردند و اشتیاق غفلت زدگی آنان را در اقیانوس مادیت غرق کرد.

و اما بشنو حکایت دسته سوم! وعده ما این بود که جماعت سوم به گذشته خود وفادار بمانند و سرانجام از شدت مصائب و غصه ها دق کنند. باید اعتراف کنم که مطابق گفته تو مصائب بسیاری بر آنها مستولی شد، اما تاریخ پس از جنگ هرگز کسی را به خود ندید که از شدت این مصائب دق کند ! این آثار استجابت دعای تو بود که از درگاه رب العشق استعانت کردی که اگر در دسته سوم قرار گرفتیم، صبر و تحمل ادامه راه را نصیبمان کند.

و... تقسیم سرنوشت افراد پس از جنگ به دسته سوم تو ختم نشد...
7  شهدای دانشگاه / شهدا / آوای عشق (وصیت نامه شهدا) : سپتامبر 23, 2010, 07:47:43 am
اولین جمله وصیت نامه شهید همت :

به تاریخ 19/10/59 شمسی ساعت 10:10 شب :

هر شب ستاره ای را به زمین می کشند و باز این آسمان غم‌ زده غرق ستاره است...


به یاد همه یاران...
8  اینترنت و نرم افزارها / PTP / طرح 800 نقطه : سپتامبر 04, 2010, 10:52:40 am
خواهش میکنم جناب نیک افراز، حق با شماست...  لبخند  در ضمن خوشحال میشیم درخصوص همین طرح 800 نقطه استانداری بیشتر بدونیم ، مثلا اینکه برای توابع اقماری دانشگاه که متصل به شبکه اند علاوه بر آدرس های روی دامین و اون url های با پروکسی که اعلام شده چه استفاده های کاربردی اداری دیگه ای مثل mailserver و... میتونه داشته باشه ؟
9  اینترنت و نرم افزارها / PTP / پاسخ : اینترانت منازل : سپتامبر 04, 2010, 10:25:22 am
در مورد مطلب جناب Mahdi  و اینترانت تا درب منازل !!! علاوه بر بحث  فیبرنوری و حالا حالا ها مقرون به صرفه نبودن اجرای این طرح ، تا اونجاییکه من میدونم به دفاتربزرگ و شرکتهای خصوصی هم نمیدن چه برسه به منازل! حتی سیستم بانکها هم متفاوته فقط میدونم که قراره برای مدرسه ها فوری اقدام کنن!
لطف کنید همه نظرات و سوالاتتون رو همین جا مطرح کنید
10  اینترنت و نرم افزارها / PTP / اینترانت استانی... ادامه... : آگوست 29, 2010, 11:33:05 am
بیایید راجع به روند اجرا و مقدمات مخابراتی اتصال به شبکه که مخصوصا قسمت تعامل با مخابرات خودش هفت خوان رستمه! صحبت کنیم
خب خوشبختانه حالا دیگه خطوط شهری و حتی بین شهری ما دیگه از نوع فیبرهای نوری هستند و درست بهمین دلیله که پهنای باند بالایی ( بالاتر از 112مگابایت) میتونیم داشته باشیم حالا چرا میگن 2M هنوز نمیدونم!
شما وقتی اولین درخواست رو میدید و اقدام به بستن قرارداد با مخابرات می کنید بر اساس امکانات اون مرکز مخابراتی و میزان فاصله نوع خط را تبدیل میکنند
علت استفاده از خطوط DLC ارزان بودن و بالا بودن کارایی آنها نسبت به خطوط دیگر است.این خطوط قابلیت جابجایی پهنای باند بالایی را نسبت به خطوط عادی(زوج سیم )و تجهیزات قدیمی تر (PCM) دارد.بر روی تجهیزات خطوط DLC میتوان براحتی GAME . VIDEO . TV .INTERNET . INTERANET. و راه اندازی کرد.
اینترنت ملی که دولت میخواد انجام بده روی همین خطوطه ! یعنی از آن به بعد دیگه حتی تلویزیون را از این بستر بشه دید.با دوستان در داخل و حتی خارج کشور بتوان با هزینه ای اندک بازی های تحت شبکه انجام داد و ....
بعد از درخواست بطور معمول سه تا هفت روز طول می کشد تا خط رو تحویل بدند( البته به شرطیکه اولین متقاضی اون منطقه نباشین تا از قبل با مرکز دیتا هماهنگ باشن و بدونن باید چکار کنن!!! )
در نهایت مودم ADSL را کانفیگ می کنید هر PVC Configuration را می توان برای منظور خاصی تنظیم کرد و حالا اینترانت هم به سامانه اضافه شده که قابل بهره برداری است...
در مورد توابع دانشگاه خودمون هم که بچه های متخصص سایت فنی همه اینارو  انجام میدن و سیستم آماده ی اتصال به شبکه رو بهتون تحویل میدن که جای تشکر داره !
11  اینترنت و نرم افزارها / PTP / اینترانت استانی : آگوست 19, 2010, 10:50:21 am
ارتباطات نقطه به نقطه هرچند چیز جدیدی در دنیا نیست اما ارتباطات داخل استانی اخیرا به بحث داغ مخابراتی دولت ما تبدیل شده این ارتباط یک سرویس تعمیم یافته PTPاست این سرویس مخصوص کسانیست که داراي يك نقطه مركزي بوده و نيازمند برقراري ارتباط بين اين نقطه با ساير نقاط ديگرند. در اين روش در صورتيكه مجموع پهناي باند لينك‌هاي متصل به نقطه مركزي كمتر از 2 مگابيت باشد كليه لينك‌ها به صورت Channelized توسط يك پورت و يك زوج سيم به سايت مركزي مشتري منتقل مي‌شود،؛ بانك‌ها، شركت‌هاي بيمه و نظاير آنها از مشتريان عمده اين سرويس هستند. تعداد نقاط تماس در ارتباطات PTMP از چند تا چند صد نقطه قابل تعريف است.
عليرغم برقراري ارتباط امن در بستر ارتباطي PTP و PTMP اين شبكه‌ها در مقابل خرابي لينك‌هاي ارتباطي در ابر شبكه داده كشور حساس هستند، یعنی به علت برقراري ارتباطات از يك مسير انحصاري در صورت قطع مسير، جايگزيني به سهولت امكان‌پذير نخواهد بود.
مخابرات با استفاده ازPTP قادر است ارتباط بين دو نقطه دلخواه مورد درخواست مشتري ( درهر استان ) را از طريق مودم‌هاي DSL از محل مشتري تا نزديكترين مركز مخابراتي و با استفاده از بستر TDM يا ATM فراهم كند، در اين مورد مطابق با مدل شبكه‌اي OSI ارتباط مشتري در لايه يك و دو شبكه فراهم مي‌آيد و مشتري مي‌تواند بر اساس پروتكل انتخابی در لايه سوم نظير IP و IPX و ... ارتباط بين نقاط شبكه خود را برقرار كند.
با توجه به ايجاد يك بستر وسيع IP در سطح كشور با گستردگي در مراكز كليه استان‌ها و همچنين قابليت دسترسي كليه شهرها به اين شبكه از طريق شبكه‌هاي دسترسي استاني (TDM, ATM) شركت مخابرات سرويسي به نام "اينترانت" به متقاضيان ارائه مي‌كند كه در اين سرويس آدرس‌هاي اينترنتي Private در داخل كشور به صورت يكتا و سازمان‌دهي شده تخصيص داده مي‌شود، با اتصال متقاضيان به اين شبكه امكان دسترسي به كليه نودها و ميزبان (host)هاي داخل كشور فراهم مي‌شود...
هدف این مقدمه رسیدن به موضوع اینترانت بخصوص اینترانت دولتی استانی و مزایا و مشکلات اون بود امیدوارم همه دوستانی که میتونند و اطلاعاتشون خیلی بیشتر از منه در ارتقای سطح آگاهی بقیه در این مورد نظر بدند!
متشکرم
12  اینترنت و نرم افزارها / سایت اینترنت دانشگاه / اخبار اینترنت : آگوست 18, 2010, 12:56:35 pm
سایت Pingdom طی گزارشی جالب اطلاعاتی کامل را از منابع معتبری از قبیل سایتهای Netcraft، Verisign، Webhosting. info، Internet World Stats، McAfee و دیگر سایتهای مشهور که آمار فعالیتهای مختلف شبکه را در اختیار دارند جمع آوری کرده و گزارشی کامل را از آمار و ارقام فعالیتهای اینترنتی در سطح جهان طی سال 2009 میلادی ارائه کرده است که برای اطلاع شما دوستان این آمارو طی چند پست اینجا براتون میزارم :

آمار نامه های الکترونیکی در سال 2009

نامه الکترونیکی ارسال شده: 90 تریلیون
میانگین نامه های الکترونیکی در روز: 247 میلیارد
تعداد کاربران نامه های الکترونیک در جهان: 1.4 میلیارد نفر
تعداد کاربران جدید نامه های الکترونیک نسبت به سال 2008: 100 میلیون نفر
میزان هرزنامه های الکترونیکی: 81 درصد
حداکثر میزان هرزنامه ها در سال گذشته: 92 درصد
میزان افزایش هرزنامه ها نسبت به سال گذشته: 24 درصد
تعداد هرزنامه های ارسال شده در هر روز: 200 میلیارد

آمار وب سایتها

تعداد وب سایتهای موجود در اینترنت تا دسامبر 2009: 234 میلیون وب سایت
تعداد وب سایتهای افزوده شده در سال 2009: 47 میلیون وب سایت


آمار نام های دامنه

تعداد دامنه com. تا آخر سال گذشته: 81.8 میلیون
تعداد دامنه net. تا آخر سال گذشته: 12.3 میلیون
تعداد دامنه ORG. تا آخر سال گذشته: 7.8 میلیون
تعداد دامنه های کد کشورها مانند UK. یا DE. تا آخر سال گذشته: 76.3 میلیون
میزان رشد نام دامنه ها نسبت به سال قبل: 8 درصد

آمار کاربران اینترنت

تعداد کاربران اینترنت در سراسر جهان: 1.73 میلیارد نفر
میزان رشد تعداد کاربران نسبت به سال قبل از 2009: 18 درصد
تعداد کاربران اینترنت در آسیا: 738،257،230 نفر
تعداد کاربران در اروپا: 418،029،796 نفر
تعداد کاربران در آمریکای شمالی: 252،908،000 نفر
تعداد کاربران در آمریکای لاتین: 179،031،479 نفر
تعداد کاربران در آفریقا: 67،371،700 نفر
تعداد کاربران در خاورمیانه: 57،425،046 نفر
تعداد کاربران در استرالیا/اقیانوسیه: 20،970،490 نفر

آمار تصاویر

آمار میزبانی Flickr از تصاویر: 4 میلیارد عکس
تعداد تصاویر ارسال شده در ماه بر روی فیس بوک: 2.5 میلیارد عکس
متوسط کنونی تعداد تصاویری که سالانه بر روی فیس بوک قرار می گیرند: 30 میلیارد عکس

آمار فایلهای ویدئویی

تعداد روزانه فایلهای تصویری بر روی یوتیوب: یک میلیارد
تعداد ماهانه فایلهای نمایش داده شده در یو تیوب در آمریکا: 12.2 میلیارد
تعداد ماهانه فایلهای نمایش داده شده بر روی Hulu در آمریکا: 924 میلیون
تعداد ماهانه فایلهایی که به صورت آنلاین برای یک فرد نمایش داده شده اند: 182 فایل
درصد کاربرانی که فایلهای تصویری را آنلاین تماشا کرده اند: 82 درصد
میزان سهام آنلاین فایلهای تصویری در یو تیوب: 39.4 درصد
درصد فایلهای تصویری یوتیوب که بر روی وبلاگها قرار گرفته اند: 81.9 درصد

آمار مرورگرهای شبکه

میزان استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر: 62.7 درصد
میزان استفاده از فایرفاکس: 24.6 درصد
میزان استفاده از کروم: 4.6 درصد
میزان استفاده از Safari در سال گذشته: 4.5 درصد
میزان استفاده از اپرا: 2.4 درصد
میزان استفاده از دیگر مرورگرها: 1.2 درصد

آمار نرم افزارهای خطرناک     

تعداد روزانه رایانه های آلوده: 148 هزار رایانه
تعداد کدهای آلوده در آغاز سال گذشته: 2.6 میلیون
تعداد کدهای خطرساز جدید: 921،143
.
.
.

شما هم اینجا میتونید خبرای تازه دنیای کامپیوتر و شبکه رو  به اطلاع سایر دوستان و علاقه مندان این حوزه برسونید ...
صفحه: [1]