صفحه: [1]
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: “ذهن آگاهی” در نظریه و درمان اختلالات روانی  (دفعات بازدید: 5194 بار)
0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.
p.abedi.moshaver
Moderator
Hero Member
*****
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 1504



ديدن مشخصات
« : آپریل 24, 2013, 09:52:03 am »

کتاب «ذهن آگاهی؛ رویکردی نو در نظریه و درمان اختلالات روانی» تألیف رضا گلپور و اسماعیل سلیمانی دانشجوی دکتری تخصصی و عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از سوی مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.
سرویس فرهنگ و هنر ملت البرز ما-  کتاب ذهن آگاهی شامل ده فصل است که با بخش‌هایی از جمله «چیستی ذهن آگاهی»، «مولفه ها و همبسته‌های ذهن آگاهی»، «فراشناخت و ذهن آگاهی»، «رویکردهای درمانی و کاربرد و فواید ذهن آگاهی»، «مداخله های مبتنی بر ذهن آگاهی»، «ذهن آگاهی و افسردگی»، «ذهن آگاهی و اختلال خواب»، «آموزش ذهن آگاهی » و «سنجش ذهن آگاهی» همراه است.
در بخش‌هایی از پیشگفتار کتاب آمده است: «از زمان ظهور روانشناسی به عنوان یک علم، رویکردهای نظری مختلفی جهت توصیف، تبیین و پیش بینی فرایندهای روان شناختی و رفتار انسان مطرح شد و به پیروی از این رویکردها روش ها و فنون درمانی مختلفی جهت ارائه مداخلات مورد نیاز به ویژه در زمینه آموزش و درمان تهیه شد. در راستای این تحولات کتاب حاضر نیز به موضوعی نو در روانشناسی می پردازد که در سالهای اخیر برخی از اندیشمندان علم روانشناسی به بیان مباحث در مورد متغیرهای مرتبط ، جنبه‌های نظری و کاربردی آن پرداخته‌اند. نگاه روانشناسی امروزی به پدیده های روان شناختی، نگاهی است چند بعدی و التقاطی. مفهوم ذهن آگاهی به ویژه از نظر رویکردهای درمانی مبتنی بر این مفهوم از این قاعده مستثنی نیست.»
در ارائه مطالب کتاب حاضر سعی شده است تا ابتدا به توصیف جنبه های نظری ذهن آگاهی پرداخته شود، سپس مداخلات مختلفی که از این منظر برای مداخله در زمینه مشکلات روان شناختی مختلف مطرح شده، بیان شود. در ادامه نیز آموزش ذهن آگاهی و ابزارهای مختلف مورد استفاده برای سنجش آن ارائه شده است.
به گزارش ایسنا، این کتاب در ۱۷۲ صفحه و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه با قیمت ۴۲۰۰ تومان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است.





خارج شده است

... و من الله التوفیق ... پروین عابدی ، واحد مشاوره
صفحه: [1]
  چاپ صفحه  
 
پرش به :