صفحه: [1]
  چاپ صفحه  
نويسنده موضوع: شبا  (دفعات بازدید: 2795 بار)
0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.
safary
Newbie
*
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 2

ديدن مشخصات
« : اکتبر 09, 2010, 07:03:27 pm »

سلام خدمت دوستان
مستقيم مي رم سراصل مطلب:
بعد ازچند ماهي مي خواستم يه حواله ي بين بانكي بفرستم كه با شماره ي شباآشنا شدم.اينم توضيحش:

شبا عبارت است از شناسه حساب بانکي ايران (IBAN) که توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به منظور تسهيل و استاندارد سازي مبادلات بين بانکي و بين المللي مطابق با استاندارد ISO13616 طراحي و توليد گرديده است.   
 اين شماره در آينده نزديک جهت تبادلات بين بانکي جايگزين شماره حسابهاي فعلي بانک خواهد شد. 

اولاً‌ديگه آينده اي دركارنبود.شايد مثل خيلي ازسايت هايي كه چند ماه يكبارآپديت مي شوند اينكارانجام مي شه براي همين احتمال مي دم قبلاً (يعني ازچند ماه پيش بوده اما من به نوبه ي خودم متوجه نشدم)
دوماً اون كلمه ي تسهيل رو من نمي دونم براي چي نوشتن؟!
الان با اين همه پولي كه به ما مي دند واين همه حساب متعددكه مي خوايم كسي ازموجوديمون خبرنداشته باشه وخوابهاي آشفته اي كه مي بينيم كم باريمون اين بود كه به ازاي هرحساب يه  شماره 24 رقمي رو حفظ كنيم كه تنها وجه مشتركش تو حساب هاي بانك هاي مختلف چهارتا صفراونم وسط شماره ي شباس.(البته بي انصاف نباشيم وازir اولش وشماره هاي آخرش كه ازراست به چپ شماره حساب هست هم نگذريم).

سوماً‌حالااينا به كنار.به اون بنده ي خدايي كه بعد ازكلي تكرار شماره حسابش رو ازحفظ كرده وماقراره به حسابش پول واريز كنيم (اونم الكترونيكي وازطريق اينترنت)چه جوري حالي كنيم كه :بابا براي تسهيل درامور اومدن يه خورده به اول حساب شما عدد ورقم اضافه كردن.
دراين صورت 2 وضعيت پيش مياد:1-طرفتون آدم حسابيه ومي گه اشكال نداره فردا برو ازطريق خود بانك بريز به حسابم اما اگه مي توني صبح اول وقت برو بريز كه فردا من چك دارم ومعني تسهيل رو شما درك مي كنيد كه مي گن هرمشكلي اگه مشكل نبينيش مشكل نيست.
2-خدا باهاتون يارباشه ورودررو نباشين :'(حالاگه رودررو نبودين وجرات كردين وروتون شد به طرف زنگ بزنين وبگين كه قضيه ازچه قراره كلي فحش وفضيحت ودري وري نوش جونتون مي كنيد تا معناي تسهيل رو ازاعماق وجودتون درك كنيد.جداي ازكنايه هايي كه مي شنوين كه :آخه تو كه نمي تونستي پول رو جور كني چرا اين همه كلاس گذاشتي وگفتي فردا برات ازاينترنت واريز مي كنم!؟

چهارماً‌شما كه با اين سرعت بالا وارد اينترنت مي شين خوب يه خورده(يه يه ساعت اضافه تر) به خودتون زحمت بدين برين به سايت بانك مزبور،شماره حساب طرف رو بدين وشماره شبا رو دريافت كنين وقضيه رو فيصله بديد(اينم يه البته داره.البته اگه به سيستم نهايت اطمينان رو دارين.كه من نداشتم وگذاشتم شب برم پول رو دودستي تقديم طلبكارگرانقدركنم وشب هم خواب آسوده داشته باشم.)

درپايان دم بانك مركزي گرم كه اين همه به فكرتسهيل اموره واومده اين حسابا رو بازكرده كه يكي مثل من هم صله رحم پرستي كنم وبه عمرم اضافه كنم(براي اونايي كه نمي دونن عرض مي كنم كه حديثي داريم كه صله رحم عمررا افزايش مي دهد)وهم ازدليوريتون اطمينان كامل پيدا مي كنين.
اين يه لبخند كه بدونين اين نكته باعث شعف من وامثال من مي شه نه كدوريت خاطرم. لبخند

خارج شده است
صفحه: [1]
  چاپ صفحه  

پرش به :